Nu sætter Røsfeld IT 100% fokus på det voksende IT-forretningsområde

I Røsfeld IT A/S vil vi i fremtiden udelukkende fokusere på at drive IT-virksomhed, hvor vi de sidste 1o år har haft vækst og positiv fremgang. Vi har derfor pr. 1. januar 2018 overdraget print-afdelingen til Digital Group A/S, som derved opretter sin tredje afdeling i Danmark i en del af lokalerne, hvor Røsfeld IT i forvejen har til huse. Digital Group har også kontor i Esbjerg og hovedkontor i Odense. På den måde er print-kunderne sikret fortsat god service og lokalforankring, udtaler direktør og medejer Mads Møller Pedersen.

For print-kunderne betyder det, at print-serviceaftaler er overdraget til Digital Group, som har overtaget alle rettigheder og forpligtelser. Kunderne vil fortsat have kontakt til de samme medarbejdere og opleve samme kvalitet, kompetencer, nærhed og grundværdier som hidtil, men vil i fremtiden kunne drage nytte af Digital Groups større bredde på print-området. For IT-kunder og IT-aftaler er der ingen ændringer.

Print-kunder skal betale allerede modtagne fakturaer fra Røsfeld IT som hidtil. Når næste kvartalsopkrævning vedr. print fremsendes, vil den være fra Digital Group. Bestilling af toner og service skal fremadrettet ske til klik@digitalgroup.dk. Der udsendes snarligt et brev med klistermærker med bestillingsinformationer, som kan sættes på printeren. Endvidere vil I snarest blive kontaktet, da I får mulighed for at få jeres printere koblet på et nyt overvågningssystem til tællerindberetning og tonerbestilling.

Har I konkrete spørgsmål til ovenstående, er I velkomne til at kontakte jeres sædvanlige kontaktperson.

Send formularen…

…vi vender tilbage hurtigt

Send formularen…

…vi vender tilbage hurtigt

    * = Obligatorisk felt

    Virksomheder som vi hjælper

    Mobilex kundecase

    Lokal IT i trygge hænder

    “… vi føler os i trygge hænder, når vi får travlt i august”

    – Gemma Brotherthon-Ratcliffe, Aarhus Festuge

    LVK - Landbrugets Veterinære Konsulenttjeneste

    Sikker IT uden nedetid

    “Konsulenten fra RIT kender hele vores opsætning 110%, og vi kan hurtigt få hjælp.”

    – Claus Søndergaard, LVK

    Labelco

    Et robust og sikkert IT-setup

    Gennem RIT har vi fået adgang til en stor og kompetent IT-afdeling, som vi ikke selv havde ressourcer til.

    – Heidi Storm Vikke, PreMed

    SGM

    Fokus på høj IT-sikkerhed

    “Vi skal ikke være eksperter indenfor hverken IT-sikkerhed eller -support. Derfor har vi valgt den fulde pakke hos RIT.” 

    – Rolf Andersen, Løbeshop.dk

    Få vigtige nyheder fra RIT

    Når du tilmelder dig RIT Insider, modtager du relevante nyheder én gang i måneden. Derudover modtager du særskilte invitationer til vores faglige events og arrangementer.

    RIT Insider indeholder 3-4 korte nyheder om aktuelle og vigtige dagsordener inden for IT, herunder udviklingen indenfor tech og AI, vigtige sikkerhedstiltag, nye trends, regler og love samt andre relevante emner, som det er vigtigt at holde sig opdateret på.

    Vi sender også invitationer til vores gratis RIT Brain Booster seminarer og webinarer samt andre arrangementer med interessante indlægsholdere og key note speakere.

    RIT Insider er målrettet beslutningstagere og IT-professionelle i små og mellemstore virksomheder – samt andre der gerne vil holde sig ajour med udviklingen indenfor digitalisering, IT, cybersikkerhed og andre vigtige dagsordener, der påvirker vores IT-valg.

    Vi lover, at indholdet ikke er nørdet.

      Vi sender vores folder om IT-sikkerhed til dig inden for få minutter.



      Se privatlivspolitikken her.